Doggy Dream. Ciekawostki z życia lecznicy.

Wnętrostwo u zwierząt

Wnętrostwo u zwierząt.

Wczoraj do naszej lecznicy na badanie kliniczne trafił 7- letni pies, samiec. Właściciele chcieli sprawdzić ogólną kondycję i stan zdrowia pieska. W szczegółowym badaniu klinicznym , które zostało przeprowadzone przez naszych lekarzy zostało stwierdzone wnętrostwo.

Więcej
Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego.

Dzisiaj naszym pacjentem był młody bo zaledwie 4,5 miesięczny labrador. Piesek miał szczęście ponieważ jego właściciele zastosowali się do wskazówek przekazanych przez naszych lekarzy i już w wieku 4 m-cy zdecydowali się na badanie rtg pod kątem dysplazji stawów biodrowych. Niestety badanie jednoznacznie pokazało , że zwierzę ma dysplazję stawu biodrowego lewego.

Więcej
www.DoggyDream.pl Gabinety weterynaryjne Doggy Dream to pełny zakres usług medycznych dla zwierząt.
Schorzenia układu ruchu ras małych i średnich

Schorzenia układu ruchu ras małych i średnich.

Przypadek pieska, który trafił ostatnio do naszej lecznicy skłonił nas do napisania paru słów na temat schorzeń dotyczących układu ruchu u ras małych i średnich.

Więcej
sterylizacji u suk i kotek

Sterylizować czy nie ?

Dzisiaj chcielibyśmy jeszcze raz zainteresować Was tematem sterylizacji u suk i kotek. Podczas naszej codziennej praktyki często spotykamy się z dużymi wątpliwościami właścicieli na temat sterylizować czy niesterylizować . Dla wielu z nich jest to cierpienie, ból zwierzęcia i w związku z tym niepotrzebna integracja w jego organizm.

Więcej

PAMIĘTAJMY, U SZCZENIĄT RAS DUŻYCH, SZYBKO ROSNĄCYCH PIERWSZE BADANIE RTG POD KĄTEM WYSTĄPIENIA DYSPLAZJI STAWU BIODROWEGO POWINNO ROBIĆ SIĘ JUŻ W WIEKU 4 M-CY

DoggyDream radzi
problem ras tzw. BRACHYCEFALICZNYCH

Problem ras tzw. BRACHYCEFALICZNYCH

Większość właścicieli decydując się na daną rasę bierze pod uwagę jedyne "wygląd zewnętrzny" i wielkość psa. Mało kto przed zakupem szczeniaka czyta o predyspozycjach do chorób lub charakterze zwierzaka. Niestety o większości problemach zdrowotnych dowiadujemy się później gdy nasz pupil jest już dorosły.

Więcej